Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήBlogBlog Colombo

Colombo: students in class - memories

Γράφτηκε από Πέμπτη, 01 Ιουνίου 2017 02:18

ΙΤΑΛΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ Cine Colombo

Allacciate le cinture

Allacciate le cinture / Αγάπη Δίχως Τέλος

(2014)

Παρασκευή 24/03 στις 19:30

Υπόθεση: Η Έλενα και ο Αντόνιο, είναι δύο νέοι που από την πρώτη φορά που συναντήθηκαν, ένοιωσαν μια ακαταμάχητη έλξη. Παρ’ ότι δεν ταιριάζουν καθόλου σαν χαρακτήρες, δεν μπορούν με τίποτα να μείνει ο ένας μακριά από τον άλλο. 13 χρόνια αργότερα, παντρεμένοι με παιδιά, οι διαφορές τους γίνονται ακόμη πιο εμφανείς, αλλά μια μεγάλη αγάπη, δεν μπορεί να τελειώσει έτσι απλά.

Cine Colombo: Iσπανική Ταινία - El Desconocido / Με Απόκρυψη

Γράφτηκε από Παρασκευή, 03 Μαρτίου 2017 20:49

Retribution 214546784661

Προβολή Ισπανικής Ταινίας στο Cine Colombo

Παρασκευή 10 Μαρτίου στις 20:30

El Desconocido / Με Απόκρυψη

Θρίλερ 2015 | Έγχρ. | Διάρκεια: 102'

Ισπανική ταινία, σκηνοθεσία Ντάνι ντε λα Τόρε με τους: Λουίς Τοσάρ, Χαβιέρ Γκουτιέρεζ, Ελβίρα Μινγκέζ

Ο Κάρλος, στέλεχος τράπεζας και οικογενειάρχης ξεκινά την ημέρα του πηγαίνοντας τα παιδιά του στο σχολείο. Καθώς οδηγεί, δέχεται μια ανώνυμη κλήση από ένα κινητό τηλέφωνο που βρίσκει μέσα στο αυτοκίνητό. Μια άγνωστη φωνή τον πληροφορεί ότι υπάρχει βόμβα κάτω από το κάθισμά του και ότι έχει λίγες ώρες να συγκεντρώσει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό. Διαφορετικά, το αυτοκίνητό του θα ανατιναχθεί…

Ιταλία - γιόρτασαν την «Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας»

Γράφτηκε από Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017 13:59

Στιγμιότυπα από τη δεύτερη παγκόσμια ημέρα της ελληνικής γλώσσας και του ελληνικού πολιτισμού στη Νάπολη (9/2) . Η Νάπολη πρωτοπορεί περήφανη.

Φωτογραφίες από το Χριστουγεννιάτικο πάρτυ του Colombo

Γράφτηκε από Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2016 17:04

Δείτε το φωτογραφικό υλικό από το Χριστουγεννιάτικο πάρτυ του Colombo στο καφωδείο ελληνικό (18.12.2016).

Το δέντρο των ευχών

Γράφτηκε από Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2016 15:03

Χριστουγεννιάτικες ευχές από του μαθητές μας σε διάφορες γλώσσες

κάντε κλικ στις μπαλίτσες .... έκπληξη!!!!

'Oλοι θυμόμαστε το Ice Bucket Challenge.. απλά  ξεχάστε το. Το Internet επανήλθε με μια άλλη Viral ιδέα, ευτυχώς όχι τόσο βάρβαρη.

Το Mannequin Challenge, είναι η τελευταία μανία του διαδικτύου, και όπως λέει το όνομά του -μανεκέν- η πρόκληση θέλει όσους την αποδεχτούν να σταθούν ακίνητοι για περίπου ένα λεπτό, ενώ η κάμερα περνάει ανάμεσα τους (αν είναι πολλοί) ή γύρω από τον καθένα.

Το κλιπ πρέπει να συνοδεύεται από μουσική που θα ταιριάζει με το ύφος των ανθρώπων. Το αποτέλεσμα μοιάζει σαν κάποιος να πάτησε παύση κατά τη διάρκεια μιας ταινίας, και όπως οι άνθρωποι μοιάζουν με μανεκέν τοποθετούνται σε διάφορες θέσεις.

Σελίδα 1 από 5